صفحه مقالات

5 ویژگی امیدوارکننده آموزش آنلاین

یادگیری آنلاین در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است، که عمدتاً به دلیل راحتی، هزینه کم و دسترسی راحت تر در مقایسه با یادگیری سنتی است. این رشد با همه‌گیری ویروس کرونا که کرکره دانشگاه‌ها و مدارس را در سراسر جهان پایین آورده است، تقویت شده است.

آیا آموزش آنلاین جایگزین کلاس درس خواهد شد؟

معنای کلاس‌های درس سنتی در طول سال‌ها تغییر کرده است، به‌ویژه با نفوذ فناوری در محیط کلاس. از پروژکتورها گرفته تا صفحه‌نمایش‌های هوشمند و هر چیزی که بین آن‌ها وجود دارد. فناوری، یادگیری در کلاس را همانطور که می دانیم تغییر داده است. و اکنون، یادگیری آنلاین در خدمت تغییر آن چیزی است که ما از محیط‌ها، فرآیندها و تجربیات یادگیری انتظار داریم. بسیاری از امتیازات ارائه شده توسط کلاس های درس سنتی اکنون توسط خدمات پلت فرم آموزش الکترونیکی با چند ویژگی اضافی ارائه می شود. استقبال عمومی از یادگیری آنلاین در طول زمان افزایش یافته است، به طوری که 46٪ از فارغ التحصیلان اخیر مورد بررسی، حداقل یک دوره آنلاین را گذرانده اند. تنوع ویژگی‌های پلتفرم آموزش الکترونیکی، راحتی، هزینه‌های کمتر و دسترسی به آموزش با کیفیت بالا از تمام نقاط جهان به این افزایش آموزش آنلاین کمک کرده است. در حالی که این سوال که کدام پلتفرم یادگیری آنلاین بهترین است هنوز مطرح است، همه پلتفرم های یادگیری مزایای متمایزی را برای کسانی که در دوره هایشان ثبت نام می کنند، ارائه می دهند.

ظهور یادگیری آنلاین

یادگیری آنلاین نیز با اشتیاق توسط شرکت‌هایی که کارمندان خود را آموزش می‌دهند، حرفه‌ای‌هایی که به دنبال ارتقاء مهارت هستند و کهنه‌کاران حرفه‌ای که به دنبال ورود به صنعت متفاوت هستند، پذیرفته می‌شود. با توجه به HubSpot، 75٪ از حرفه ای های مورد بررسی ترجیح می دهند با استفاده از فیلم های آموزشی آنلاین یاد بگیرند. به طور مشابه، 68٪ از متخصصان به پلتفرم یادگیری آنلاین مورد نظر خود اعتماد دارند.

برای کارمندان، یادگیری آنلاین برای پیشرفت در حرفه آنها بسیار مهم است. یادگیری آنلاین فرصتی را برای دستیابی به این اهداف و در عین حال ایجاد تعادل بین مشاغل و برنامه هایشان فراهم می کند. زبان آموزان آنلاین می توانند مهارت های خود را با سرعت توسعه دهند و سوابق یادگیری خود را برای مراجعات بعدی نگه دارند. به این ترتیب آنها ضمن انجام مسئولیت های خود در شرکت، آموزش و دانش کسب می کنند. شرکت‌ها مجبور نیستند برای آموزش کارکنان خود پلتفرم‌های آموزش الکترونیکی بسازند، آنها همچنان می‌توانند با سرمایه‌گذاری اولیه در یک پلت‌فرم آموزش الکترونیکی برای شرکت‌ها، نیروی کار با مهارت بالاتری را به دست آورند.

ویژگی های امیدوارکننده آموزش آنلاین

بهترین پلتفرم آموزش الکترونیکی می بایست اکثر یا همه این ویژگی ها را داشته باشد. پس موارد زیر را دنبال نمایید تا انتخاب درستی داشته باشید، چه دانش آموزی باشید که به دنبال یادگیری هستید و چه شرکتی که در حال بررسی نحوه ایجاد یک پلت فرم آموزش الکترونیکی است.

1. آموزش آنلاین راحتی و انعطاف پذیری را ارائه می دهد

بیشتر متخصصان دریافتند که نمی‌توانند به تحصیلات یا مهارت‌های خود ادامه دهند، زیرا نمی‌توانند مطالعات را با برنامه کاری خود تطبیق دهند. کسانی که به پلتفرم‌های یادگیری آنلاین روی می‌آورند متوجه خواهند شد که یادگیری آنلاین، راحتی و انعطاف‌پذیری را در زمان‌بندی مناسب و به سرعت ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد در زمان مناسب خود یاد بگیرید. کسانی که به دنبال تقویت مهارت‌های خود هستند، می‌توانند از آموزش‌ها و ویدیوها در حین زمانی که شاغل اند استفاده کنند تا بهترین عملکرد را در هر دو بخش داشته باشند.

2. تعاملات دانشپذیر و معلم با کیفیت بالا

یادگیری آنلاین امکان تعامل با کیفیت بهتر بین دانش پذیران و معلمان را فراهم می کند. این امر به این دلیل است که مربیان روش های آموزشی مختلفی در اختیار دارند. علاوه بر این، آنها می توانند بر دانش پذیران فردی بسیار بیشتر از کلاس های سنتی تمرکز کنند. اکثر دوره‌های آموزشی آنلاین که به پخش زنده متکی هستند، محدودیتی برای تعداد دانش‌پذیران دارند که می‌توانند ثبت‌نام کنند، و این موضوع تضمین می‌کند که هر دانش‌آپذیر توجه و توصیه کافی را از معلم خود دریافت می‌کند.

3. دانش آموزان بیشتری می توانند در یک زمان ثبت نام کنند

در کلاس‌های یادگیری مجازی که بر پایه ویدیوها و تست‌های از پیش ضبط ‌شده هستند، می‌توانند تعداد نامحدودی دانش‌آموز ثبت‌نام کنند. امروزه بسیاری از دوره های محبوب هزاران دانش پذیر را به طور همزمان ثبت نام می کنند، و از آنجایی که نیازی به کلاس های درس فیزیکی و صندلی نیست، دانش آموزان بیشتری می توانند در یک دوره واحد ثبت نام کنند.

4. آموزش مبتنی بر وب محبوبیت تر خواهد شد

با گذشت زمان و مشخص شدن قوانین فاصله گذاری اجتماعی در زندگی روزمره، انتظار می رود که یادگیری مبتنی بر وب افزایش پیدا کند. یادگیری مبتنی بر وب شامل تنظیمات مختلفی از جمله پخش زنده، ویدیوی درخواستی، سمینارها، وبینارها، برنامه های گفتگو، مصاحبه و غیره است. صرف نظر از اینکه چه حالتی توسط ارتباط گیرنده انتخاب می شود، مسلم است که راحتی و انعطاف پذیری یادگیری مبتنی بر وب باعث محبوبیت بیشتر آن در سال های آینده خواهد شد.

5. تجربه یادگیری بهتر

با توجه به اینکه دانش‌آموزان مجاز به یادگیری با سرعت خودشان هستند، آموزش آنلاین می‌تواند تجربه یادگیری بهتری را ارائه دهد. همچنین به دانش پذیران کمک می‌کند تا بتوانند از مکان‌هایی که راحت هستند در کلاس‌ها شرکت کنند، و این باعث می‌شود آنها با نگرش مثبت به یادگیری نزدیک شوند. عدم فشار ناشی از رفت و آمدها، زمان بندی کلاس ها و برنامه های شخصی باعث می شود دانش پذیران انرژی بیشتری برای حضور در کلاس های آنلاین داشته باشند.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 1
    • 0
  • تعداد مشاهده : 2549 بار
  • تاریخ انتشار : 1401/03/23
نظرات کاربران