صفحه مقالات

یادگیری مبتنی بر ویدئو چیست

تیم‌های تحقیق و توسعه باید به طور مداوم با ارائه تجربیات یادگیری تعاملی و جذاب، سطح آموزش را بالا ببرند. در این مقاله مزایا و مثال هایی از یادگیری مبتنی بر ویدئو در آموزش شرکتی را به شما نشان می دهیم.

مزایا و نمونه هایی از یادگیری مبتنی بر ویدئو

ویدئوها ابزار بسیار موثری برای استفاده در آموزش الکترونیکی هستند. آنها نه تنها بار شناختی را کاهش می دهند، بلکه توجه بیننده را جلب می کنند و تعامل یادگیرنده را افزایش می دهند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ویدیوهای آموزش الکترونیکی یک تجربه یادگیری قدرتمند را برای فراگیران دیجیتالی ایجاد می کنند.

بدون شک بین انتخاب خواندن متن سخنرانی 5000 کلمه ای در مقابل تماشای یک ویدیوی 8 دقیقه ای که ایده اصلی سخنرانی را نشان می دهد، افراد دومی را به عنوان ابزار یادگیری ترجیحی انتخاب می کنند.

مزایایی که آموزش مبتنی بر ویدیو ارائه می دهد چیست؟

بیشتر در ذهن می مانند

در مقایسه با گرافیک ثابت، متن یا صدا، ویدئوها بیشتر در اذهان مخاطب می مانند و حفظ می شوند ازین رو یادگیری مبتنی بر ویدئو معمولا تجربه یادگیری دلچسب تری را ارئه می کند.

Microlearning را فعال می کند

هنگامی که فراگیران یک مفهوم یا ایده جدید را می خوانند یا می شنوند، اغلب تمایل دارند درباره آن فکر کنند و ادامه دهند. مشاهده این مفهوم از طریق فیلم‌های آموزشی آنلاین، به‌ویژه با یادگیری میکرولرنینگ، می‌تواند به یادگیرندگان مکثی برای فکر کردن بدهد، که منجر به تغییر در نحوه تفکر آنها درباره چیزهایی که تازه یاد گرفته‌اند، می‌شود.

محتوای قابل دسترسی گسترده

آنها به ویژه به عنوان یک ابزار یادگیری اجتماعی مفید هستند. یادگیری مبتنی بر ویدئو به گونه ای طراحی شده اند که در جریان کار دانشپذیران در دسترس قرار گیرند تا بتوانند دقیقاً در زمان و مکان مورد نیاز به بخش های مربوطه دسترسی داشته باشند. همچنین می‌توانید با افزودن رونوشت یا زیرنویس برای دسترسی به ویدیوها این سبک از آموزش را بهبود دهید. استفاده از یک رسانه آموزشی با تاثیر بالا مانند ویدئو برای آموزش، برنامه های آموزشی را برای کل نیروی کار قابل قبول تر و قابل دسترس تر می کند.

یادگیری بر اساس تقاضا

ویدئوها را می‌توان برای پشتیبانی از عملکرد افراد، به‌عنوان کمک‌های آموزشی در لحظه یا کمک‌های شغلی که در جریان کار فراگیران موجود است، استفاده کرد. این به دانشپذیر کمک می کند تا دقیقاً در لحظه نیاز خود از آنها استفاده کنند.

ابزارهای یادگیری مجازی همچون نرم افزار مدیریت آموزش LMS، ادوبی کانکت و بیگ بلوباتن این بستر را جهت آموزش مبتنی بر ویدئو فراهم می کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان پافکو در ارتباط باشید.

02141986000

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 1
    • 0
  • تعداد مشاهده : 2547 بار
  • تاریخ انتشار : 1401/04/06
نظرات کاربران